Kiedy opłaca się druk naklejek na roli?

W obecnych czasach konkurencja jest bardzo duża, i to niezależnie od sektora, w którym świadczymy swoje usługi, dlatego tak ważne jest wyróżnienie się z tłumu. W tym celu można zainwestować w oryginalne naklejki na roli. Takie rozwiązanie będzie opłacalne, jeśli wybierzemy odpowiednią metodę nadruku etykietek.

Druk cyfrowy

Jeśli chcemy zamówić swoje własne etykiety, to warto rozważyć technologię cyfrową. Jest to obecnie jedna z najbardziej opłacalnych metod tworzenia etykiet. Nadruk tworzy się na podstawie projektu przesłanego bezpośrednio z komputera za pomocą maszyny elektrofotograficznej. Nie musimy zatem tworzyć żadnych form, wystarczy wymyślić wzór i dostarczyć go w formie cyfrowej, a naklejki na roli zostaną wykonane szybko i tanio!

Zalety technologii cyfrowej

Decydując się na tworzenie naklejek na roli sposobami tradycyjnym musimy się liczyć z wysokimi kosztami projektu, materiałów oraz dość długim czasem pracy, co sprawia, że wykonanie kilku etykiet jest po prostu nieopłacalne. Metoda cyfrowa jest polecana zwłaszcza przy zleceniach o niewielkim nakładzie. Niewątpliwą zaletą tej technologii jest możliwość personalizacji projektu na każdym etapie produkcji - jeśli planujesz różne wersje logo, chcesz zamówić kilka wersji etykiet czy planujesz umieścić indywidualne kody QR, to druk cyfrowy naklejek na roli będzie najlepszym rozwiązaniem. Co więcej, po wykonaniu etykiet przez pracownię można je poddać dalszym obróbkom introligatorskim.

Czas i koszt realizacji zamówienia

Technologia cyfrowa pozwala na wydrukowanie naklejek na roli w bardzo krótkim czasie, nie ma bowiem potrzeby przygotowywania polimerowych form czy każdorazowej kalibracji maszyn, co znacząco przyspiesza pracę i wpływa na cenę zamówienia. Nie ma także przestojów pomiędzy zleceniami. Przesyłane cyfrowo dane pozwalają na obniżenie kosztów związanych z koniecznością tworzenia etykiet próbnych i archiwizacją projektów.

Jeśli liczy się dla Ciebie każdy dzień i chcesz wykonać personalizowane etykiety dla swojej firmy w najbardziej opłacalny sposób, to koniecznie zapoznaj się z ofertą etykiety-polska.pl.